Close
565 400 300
cart

Košík
obsahuje

0položek
0,00

Prevence šíření koronaviru 2019-nCoV

 

 

Ilustrační podoba koronaviru 2019-nCoVPočátkem roku 2020 vyšla v médiích zpráva o šíření nového druhu viru, označovaného jako 2019-nCoV (pro zjednodušení Koronavirus i když tento název zahrnuje spíše skupinu virů mající tvar "sluneční koróny").

Jedná se o obalený RNA virus, který způsobuje respirační onemocnění (nemoci dýchacích cest - suchý kašel, potíže s dýcháním, únava, horečka). Běžně se jedná o mírný průběh, ale u malých dětí a osob s oslabenou imunitou (osoby s onemocněním srdce nebo chronickým onemocněním plic), zejména starších, může být průběh závažnější. Může vést např. k zápalu plic nebo selhání ledvin.

 

          

  

Doporučujeme tyto preventivní kroky proti šíření infekce

Často a pečlivě si umývejte ruce.

Používejte mýdlo a vodu o vhodné teplotě (43 – 49 °C). Zvýšenou prevencí je použití dezinfekčních mýdel s obsahem účinné látky na bázi alkoholu působící na obalené RNA viry (ISOLDA DISINFECTION SOAP). Po osušení rukou použít bezoplachovou dezinfekci na ruce na bázi alkoholu (ISOLDA DISINFECTION SKIN LIQUID).

Při kašlání a kýchání SI VŽDY zakrývejte ústa a nos ohnutým loktem nebo jednorázovými papírovými kapesníky, které ihned vyhoďte a umyjte si ruce.

Vyhněte se úzkému kontaktu s každým, kdo má horečku a kašel.

Pokud máte horečku, kašel a potíže s dýcháním, vyhledejte lékařskou péči včas a sdílejte předchozí cestovní historii se svým poskytovatelem zdravotní péče.

Při návštěvě živých trhů, tržišť v oblastech, kde se v současné době vyskytují případy nového koronaviru, vyvarujte se přímého nechráněného kontaktu s živými zvířaty a povrchů při styku se zvířaty.

Je třeba se vyhnout konzumaci syrových nebo nedostatečně tepelně upravených živočišných produktů. Se syrovým masem, mlékem nebo živočišnými orgány by mělo být zacházeno opatrně, aby se předešlo křížové kontaminaci s tepelně upravenými potravinami a pokrmy, v souladu se správnými postupy pro bezpečnost potravin.

Udržujte předepsané postupy čištění a dezinfekce. V případě zvýšení výskytu respiračních, horečnatých či chřipkových onemocnění, zvyšte frekvenci dezinfekce ploch a povrchů. K umyvadlům a případně na další potřebná místa umístěte prostředky pro dezinfekci rukou.

  

Přípravky Cleamen, Krystal a Isolda zajišťující prevenci

Hygiena rukou

Isolda disinfection soap

Isolda disinfection skin liquid

 

Dezinfekce ploch, povrchů a pomůcek pro provozovny epidemiologicky závažné

CLEAMEN 540

CLEAMEN 570

CLEAMEN DEZINFEKČNÍ UBROUSKY

Krystal Sanan Klasik

Krystal Sanan proti plísni

Krystal pine sanan

 

Dezinfekce ploch, povrchů a pomůcek pro provozovny potravinářského průmyslu a stravovacích služeb

CLEAMEN DEZINFEKČNÍ UBROUSKY

CLEAMEN 646

CLEAMEN 631

CLEAMEN 690 ECO DES

CLEAMEN 670 S

CID CLEAN

KENOCID 2100 15%